Zapraszam na „Marsz Wolności”

6 maja w Warszawie Platforma Obywatelska, przy wsparciu wielu innych partii, organizacji i ruchów społecznych organizuje „Marsz Wolności”.

Rok temu ulicami stolicy przeszedł największy marsz w historii Polski po 1989 r. Zorganizowała go Platforma Obywatelska pod hasłem: „Jesteśmy i będziemy w Europie”. W marszu wzięło udział ponad 200 tysięcy osób. Szli w nim ludzie zaniepokojeni sposobem sprawowania władzy przez rządzącą partię i kierunkiem, w którym zmierza Polska.

Niestety hasła, które wówczas można było przeczytać na transparentach, nie straciły nic ze swej aktualności. Wręcz przeciwnie. Rząd PiS zaostrza antyeuropejską politykę i retorykę.

– Serdecznie zapraszam mieszkańców powiatu pleszewskiego do wspólnego wyjazdu na marsz. – mówi Łukasz Marciniak, przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Pleszewie.

Marsz Wolności popierają federacje samorządowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego, organizacje pozarządowe. Zaangażowanie w jego promocje zadeklarowali ludzie kultury, autorytety ze środowiska naukowego i prawniczego, celebryci. Dołącz do nas!

Wszystkie osoby zainteresowane wyjazdem na marsz z Pleszewa, proszone są o kontakt za pośrednictwem formularza kontaktowego.