Zapraszam na konferencję

W piątek, 31 marca w Pleszewie odbędzie się konferencja „Wiemy więc działamy. Współpraca Samorządu i organizacji pozarządowych = Rozwój lokalny” z udziałem Marzeny Wodzińskiej – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego. W spotkaniu udział również wezmą: Aleksandra Kowalska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Konferencja odbędzie się w Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie (ul. Bolesława Krzywoustego 3) o godz. 13.30 a jej inicjatorami są: Łukasz Marciniak oraz Fundacja Animacja. – Celem spotkania jest przybliżenie organizacjom pozarządowym możliwości pozyskania środków na projekty oraz bieżącą działalność z departamentów i jednostek Urzędu Marszałkowskiego – mówi Łukasz Marciniak.

W ramach prezentacji pokazane będą podstawowe wartości i zasady strategiczne, jakimi kieruje się Samorząd Województwa. Podstawą będzie odniesienie do strategii rozwoju regionalnego i strategii polityki społecznej. W ramach spotkania zaprezentowane zostaną podstawowe zasady współpracy – w oparciu o ustawę o pożytku publicznym i wolontariacie. Na koniec zaproszenie dla organizacji na najbliższe przedsięwzięcia i konkursy.

Konferencja będzie dobrą okazją do wymiany informacji nie tylko między samorządem a NGO, ale również między samymi organizacjami. Wstęp na spotkanie jest wolny.