Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Pleszewie

W piątek 31 marca w Pleszewie odbyła się konferencja „Wiemy więc działamy. Współpraca Samorządu i NGO = Rozwój lokalny”, w której uczestniczyli przedstawiciele lokalnych organizacji pozarządowych. Specjalnym gościem spotkania była Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Wykładowcami były Aleksandra Kowalska, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Dorota Kinal, dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego.

Celem spotkania było przybliżenie organizacjom możliwości pozyskania środków na projekty i bieżącą działalność z departamentów i jednostek Urzędu Marszałkowskiego w zakresie edukacji i nauki, polityki społecznej, sportu i turystyki, zdrowia, środowiska oraz Zespołu Parków Krajobrazowych.

Gospodarzem konferencji było Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, a jej inicjatorem Łukasz Marciniak oraz fundacja Animacja.

Zapraszam do zapoznania się z informacjami o konkursach i dofinansowaniach dostępnych w departamentach i jednostkach Urzędu Marszałkowskiego, które przedstawione są tutaj.

Spotkanie z organizacjami pozarządowymi w Pleszewie Konferencja-zdj.

Zdj. Zuzanna Musielak-Rybak