Pytamyobywateli.pl – twórz program wspólnie z PO

Pytamyobywateli.pl - twórz program wspólnie z PO

Platforma Obywatelska – zgodnie z zapowiedziami z konwencji, która odbyła się 20 czerwca, zaprasza Polaków do współtworzenia programu na kolejne lata. Od dziś, dzięki serwisowi pytamyobywateli.pl, każdy może wziąć udział w pracach programowych za pośrednictwem Internetu.

Poznaj zespół programowy PO

Na konwencji PO w Warszawie zaprezentowany został dziesięcioosobowy zespół programowy – każdy z członków zespołu odpowiada za jeden obszar. Za pośrednictwem strony możemy poznać zarówno same kategorie, jak i ich opiekunów, którzy zapraszają do współpracy przy tworzeniu programu poprzez krótkie wiadomości wideo.

Oceń, skomentuj, podaj swój pomysł!

Serwis pytamyobywateli.pl stwarza internautom możliwość zarówno oceny i komentowania już przedstawionych pomysłów, jak i przesyłania własnych propozycji. Wystarczy zarejestrować się na stronie, by wziąć udział w tworzeniu programu Platformy Obywatelskiej na kolejne lata.

Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość wpływania na program na kilka sposobów. Przede wszystkim – oceniając lub komentując już istniejące propozycje (przygotowane przez zespół programowy lub nadesłane przez innych użytkowników). Można je przeglądać według daty dodania, najwyższych ocen lub popularności (największej łącznej liczby interakcji – ocen i komentarzy).

Najistotniejszą funkcjonalnością jest jednak możliwość dodawania własnych propozycji– wystarczy wybrać jedną z dziesięciu kategorii i wpisać swój pomysł. A wszystko to za pośrednictwem intuicyjnego okna dialogowego.

Pytamyobywateli.pl to funkcjonalne i nowoczesne narzędzie, które pozwala na realne i proste zaangażowanie obywateli w proces tworzenia programu Platformy Obywatelskiej przy wykorzystaniu rozwiązań równie prostych, co nowoczesnych. Pokazuje, że chęć konsultowania przez PO nowego programu z Polakami nie jest jedynie hasłem.

 

Źródło, fot: www.platfroma.org., www.pytamyobywateli.pl