Pytamy mieszkańców i interweniujemy

W najbliższych miesiącach dobiegnie końca remont Placu Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie. Inwestycja, wyczekiwana przez wielu mieszkańców, poprawi estetykę miasta w bliskim terenie pleszewskiego rynku, jak również zapewni mieszkańcom dodatkowe miejsca parkingowe.

Uchwałą Nr XIX/233/2016 Rady Miejskiej w Pleszewie z dnia 15 grudnia 2016 r. ustalono na terenie naszego miasta Strefę Płatnego Parkowania obejmującą blisko dwadzieścia ulic. Podejmując ww. uchwałę miasto nie zapewniło mieszkańcom bezpłatnych parkingów buforowych będących alternatywnym rozwiązaniem dla wszystkich mieszkańców chcących parkować swoje auta bezpłatnie w dalszej odległości od ścisłego centrum miasta. Bezpłatny parking na ul. Stare Targowisko ostatecznie rozpoczął funkcjonowanie w drugiej połowie 2017 roku. Zapewnienie mieszkańcom tak niewielkiej liczby bezpłatnych miejsc parkingowych w bliskim sąsiedztwie centrum miasta, jest w ocenie stowarzyszenia „Pleszewianie”, niewystarczające.

W ankiecie przeprowadzonej przez stowarzyszenie „Pleszewianie” za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook (adres: www.facebook.com/Pleszewianie), zadano mieszkańcom następujące pytanie: „Czy nowy parking na Placu Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie powinien zostać włączony do Strefy Płatnego Parkowania?” W ankiecie wzięło udział 635. mieszkańców z czego 83% odpowiedziało „nie”. Mieszkańcy w sposób bardzo wyraźny wyrazili zatem swój sprzeciw przeciwko planom utworzenia kolejnych płatnych miejsc postojowych.

Jako stowarzyszenie „Pleszewianie”, wsłuchując się w głos mieszkańców, zaapelowaliśmy do Pana Burmistrza, kierując do niego pismo, o podjęcie stosownych działań celem zapewnienia mieszkańcom bezpłatnych miejsc postojowych na ul. Plac Powstańców Wielkopolskich.