Łukasz Marciniak kandydatem do Sejmu RP

Łukasz Marciniak kandydatem do Sejmu RP

Pleszewianin Łukasz Marciniak w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie ubiegał się o mandat poselski. Wystartuje z nr 18 w okręgu nr 36 obejmującym powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, rawicki oraz miasta na prawach powiatu: Kalisz i Leszno.

Łukasz Marciniak otrzymał rekomendację pleszewskich struktur PO oraz krajowych struktur Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”. 31 lipca br. Rada Regionu wielkopolskiej PO podjęła uchwałę w sprawie propozycji list kandydatów na posłów. 2 września ostateczny kształt list został przyjęty przez Radę Krajową Platformy Obywatelskiej.

Łukasz Marciniak urodził się 18 listopada 1988 r. w Pleszewie. Ukończył pleszewską „trójkę” oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Pleszewie. Z wykształcenia jest prawnikiem, absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działalność polityczą i społeczną rozpoczął w 2009 r. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego PO w Pleszewie. Zasiada również w Zarządzie Regionu Wielkopolska Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”.