Jesteśmy i będziemy w Europie

Jesteśmy i będziemy w Europie

7 maja ulicami Warszawy przeszła manifestacja organizowana przez Platformę Obywatelską, KOD i szereg sił opozycyjnych. Marsz był wyrazem sprzeciwu wobec polityki prowadzonej przez obecny rząd, będącej zaprzeczeniem wieloletniej walki Polaków o przynależność do wspólnoty zachodnich demokracji. W manifestacji udział wzięli również mieszkańcy powiatu pleszewskiego.

Marsz „Jesteśmy i będziemy w Europie” był największą demonstracją po 1989 roku – według informacji stołecznego ratusza wzięło w niej udział aż 250 tysięcy osób! Kiedy czoło marszu docierało pod scenę na Placu Piłsudskiego, jego koniec nie ruszył jeszcze spod sceny na Placu Na Rozdrożu. W zgodniej opinii mediów manifestacja była ogromny sukcesem organizatorów.

W swoim wystąpieniu na Placu Piłsudskiego Grzegorz Schetyny podziękował zgromadzonym za przybycie. Zaznaczył również, że to początek wspólnego marszu sił opozycji przeciwko PiS – To początek długiego marszu do wolnych wyborów, w których pokonamy państwo PiS.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym ważnym dla Polski dniu. To ważny sygnał dla nas, a jeszcze ważniejszy – dla rządu. 250 tys. ludzi powiedziało, że nie ma zgody na wyprowadzenie Polski z Unii Europejskiej.

Źródło: platforma.org