Europoseł Adam Szejnfeld w Pleszewie

Europoseł Adam Szejnfeld w Pleszewie

Dnia 8 kwietnia br. Adam Szejnfeld, poseł do Parlamentu Europejskiego, odwiedził Pleszew. Podczas spotkania z samorządowcami Pleszewa rozmawiał o sprawach istotnych dla miasta i gminy Pleszew. W trakcie pobytu natomiast w Fabryce Maszyn Spożywczych „Spomasz” Pleszew S.A. eurodeputowany rozmawiał z prezesem Tadeuszem Rakiem o rozwoju firmy oraz perspektywach związanych z innowacyjnością i kształceniem zawodowym. Poseł Szejnfeld przyjechał do Pleszewa na zaproszenie Łukasza Marciniaka, przewodniczącego PO w Pleszewie.

W swojej pracy poseł Szejnfeld w sposób szczególny interesuje się sprawami związanymi m.in. z rozwojem, ekonomią, gospodarką, przedsiębiorczością i samorządnością stąd były to główne tematy spotkań i wizyt w Pleszewie. O godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Pleszew europoseł spotkał się z mieszkańcami miasta gdzie wygłosił wykład pt. „Europa na Zakręcie”.

Podczas spotkania z samorządowcami miasta i gminy Pleszew poseł Szejnfeld rozmawiał na tematy najbardziej palących kwestii związanych z funkcjonowaniem gminy. Poruszono również kwestie dotychczasowego wykorzystania funduszy europejskich i planów jakie wiążą się z nową perspektywą na lata 2014-2020.

Po spotkaniu w miejskim ratuszu eurodeputowany odwiedził firmę Spomasz Pleszew S.A. Spółka jest jednym z najstarszych i największych przedsiębiorstw na terenie gminy. Jej produkcja, patenty, innowatorskie rozwiązania liczą się w Europie i na świecie, a samo przedsiębiorstwo może być przykładem innowacyjnego podboju rynków.

Prezes spółki, pan Tadeusz Rak, przedstawił posłowi Szejnfeldowi ostatnie osiągnięcia oraz plany firmy, która również dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich mogła poszerzyć swoją produkcję i zdobywać nowe rynki zbytu. Produkowane tu maszyny eksportowane są do wielu innych państw Europy i świata, np: USA, Japonii, Wielkiej Brytanii, Republiki Federalnej Niemiec, Francji, Chin, Rosji, czy Haiti, Jordanii, Wietnamu, Ukrainy, Egiptu, Syrii, Peru, Turcji, Albanii, Maroka, Mongolii, Bułgarii, Czech, Grecji, Meksyku, Sudanu, Gwatemali, Hondurasu, Arabii Saudyjskiej, Słowacji, Rumunii, Węgier, Iranu, Litwy, Białorusi, Łotwy. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 200 pracowników w tym wysoko kwalifikowaną kadrę ok. 30 inżynierów, projektantów i techników. Kształci też kadry na własne potrzeby. Firma jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Źródło, zdj.: www.szejnfeld.pl